Sivers Photonics Ayar Labs Kompatybilna z SuperNova™ CW-WDM-MSA matryca laserowa DFB, która zostanie zademonstrowana na OFC 2023, obsługując technologie sieciowe nowej generacji

SAN DIEGO, Kalifornia  — firma Sivers Semiconductors AB („Sivers”) ogłosiła, że ​​jej spółka zależna, Sivers Photonics, pomyślnie zmodernizowała zgodną z CW-WDM-MSA macierz laserową Distributed Feedback (DFB) ze źródłami zdalnego sterowania Ayar Labs SuperNova™ i generatorem Zastosowania obejmują łączność AI, zdecentralizowane centra danych, 6G, systemy czujników fazowanych itp.

Wspólna demonstracja obejmowała macierz laserową DFB o 8 długościach fal SuperNova™ firmy Ayar Labs firmy Sivers Photonics. Demonstracje na żywo odbędą się na stoisku Sivers Photonics (nr 5400) w OFC i obejmą dwa moduły SuperNova™ działające bez aktywnego chłodzenia, każdy o 64 długościach fal.

Asortyment laserów DFB to CW-WDM-MSA (Continuous Wavelength Division Multiplexing Multiplexing Agreement) oparty na platformie produktowej InP100 brytyjskiej odlewni płytek 100 mm firmy Sivers, z mocą wyjściową CW powyżej 65 mW na każdym kanale. aktywny i odstęp międzykanałowy około 400 GHz – około 1300 nm. Urządzenie jest kompatybilne z różnymi platformami integracyjnymi, takimi jak B. Silicon Photonics i Co-packaged Optics (CPO).

Źródła światła Ayar Labs SuperNova™ dostarczają do 16 długości fal światła i zasilają 16 portów. W połączeniu z optycznym chipem I/O Ayar Labs TeraPHY™, to kompleksowe rozwiązanie zapewnia dwukierunkową przepustowość danych do 4 terabitów na sekundę i opóźnienie w nanosekundach (ns) przy wykorzystaniu ułamka kosztów tradycyjnego wejścia/wyjścia. /O elektronika. Część energii potrzebnej do OO. Europa.

Przychody generowane przez rynek CPO wynoszą około 6 mln USD w 2020 r. i oczekuje się, że osiągną 2,2 mld USD w 2032 r., przy CAGR na poziomie 65 w latach 2020-2032. Oszczędności dzięki CPO (>30%) i CAPEX, w USD/Gb/s, w porównaniu z optyką typu plug-in.

„Jestem podekscytowany współpracą z Ayar Labs, ponieważ firma ta nadal wykazuje wiodącą pozycję technologiczną dzięki demonstracjom na żywo fotoniki krzemowej napędzającej komputery nowej generacji, wspieranej przez Sivers Photonics

Poinformował o tym dyrektor generalny Sivers Semiconductors Corporation, Anders Storm

Wraz z szybkim wzrostem ruchu w mediach cieszymy się, że Ayar Labs zapewnia komunikację optyczną potrzebną do tych aplikacji intensywnie korzystających z danych

– powiedział William McLaughlin, dyrektor generalny Sivers Photonics. „ Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą technologię hybrydową na żywo podczas jednego z najlepszych wydarzeń w branży ”.

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Sivers Photonics. Gama laserów InP100 jest integralną częścią pomagania w postępie wdrażania optycznej technologii I/O w pakietach

Matt Sysak, wiceprezes ds. technologii laserowej w firmie Ayar Labs.

Demo na żywo:

  • Demonstracja na żywo źródła światła Ayar Labs SuperNova™ na stoisku Sivers Photonics OFC nr 5400
  • Wystawa na żywo optycznego rozwiązania we/wy Ayar Labs 4 Tb/s na stoisku OFC nr 6008
  • Raport dotyczący współzamkniętej optyki w centrum danych, 2022 r., Yole Development, 2022 r