Fabryka FinEst-Hall wprowadza na rynek unikalny laser rurowy o wartości 1,2 miliona euro

FinEst-Hall Factory OÜ, największy estoński producent hal z PVC, zainwestował w automatyzację produkcji i uruchomił wyprodukowaną we Włoszech rurową maszynę laserową o wartości 1,2 miliona euro.

Według Jaanusa Laana, członka zarządu FinEst-Hall Factory , nowy sprzęt ponad 10-krotnie przyspiesza produkcję części.

„Znacznie zmniejszono częściowe przygotowanie, poprawiono dokładność czasową i jakość. Nowy laser rurowy jest naturalnym przedłużeniem naszego procesu rozwoju produktu; wszystkie operacje mogą być wykonywane przez jedną maszynę i kilku operatorów; ostatecznie żaden produkt nie jest wytwarzany. sens.

Piły do ​​kamienia, przecinarki tarczowe i wiertarki. Nasi inżynierowie mogą teraz projektować złożone części, które można wytwarzać szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto nowy sprzęt jest bardziej przyjazny dla środowiska niż poprzedni, zużywa mniej energii, a logistyka produkcji jest łatwiejsza i szybsza – wyjaśnia.

Celem Fin-Est Hall jest jak największa cyfryzacja i automatyzacja wszystkich procesów; na tej podstawie firma planuje kolejne kroki inwestycyjne.

Martin Ivanov, kierownik sprzedaży FinEst-Hall,  opisuje sytuację rynkową, na której pomimo obaw klientów wciąż pojawiają się pytania. Ci, którzy kiedyś planowali zbudować ciepłą szopę, teraz szukają rozwiązań tańszych, łatwiejszych w montażu i demontażu. „Możesz to poczuć

Rynek szuka efektywnych kosztowo rozwiązań. Istnieje wiele badań nad tym, jak zintegrować panele słoneczne z hangarami z PVC. Myśleliśmy o tym i dzisiaj zainstalujemy pierwszy prototyp solarium. Dzięki laserowi rurowemu możemy optymalizować produkcję i szybciej ustawiać magazyny” – powiedział kierownik sprzedaży. Według niego wielkość rynku stoiska z PCW w Estonii wynosi około 15 milionów euro. Odpowiednia wielkość rynku w Finlandii szacowana jest na 65-70 mln euro Fabryka FinEst-Hall w Estonii ma ok. 40% udziału w rynku i znaczną część Finlandii, wzrost sprzedaży do ponad 10 mln euro do 2024 r. i ekspansja w Skandynawii. Sprzedaż rozpocznie się przed naszym biurem.

FinEst-Hall Factory OÜ  , producent i instalator hal z PVC, od 12 lat działa pod nazwą Steel Express. W tym czasie wyprodukowano i zainstalowano ponad 300 000 metrów kwadratowych hangaru z PVC. Od grudnia 2021 roku FinEst-Hall działa w nowym obiekcie o powierzchni 5500 metrów kwadratowych w Ringtee Technopark, zatrudniając blisko 40 osób. FinEst-Hall produkuje produkty z PVC, tuby laserowe i części plazmowe w ramach usług outsourcingowych. Firma pracowała na Łotwie, Litwie, w Finlandii, Norwegii, Francji, Portugalii, a nawet w kraju Komi.