Według naukowca pierścień laserowy może podróżować w czasie

  • Ronald Mallett nadal używa obrotowego lasera do podróży w czasie.
  • Jego teoria pracy opiera się na dyskusji Einsteina na temat teorii względności.
  • Prototyp laserowego recyklingu, nad którym pracują, zakrzywi czas i hipotetycznie pozwoli ci wrócić do teraźniejszości, zanim maszyna się spali.

Ronald Mallett uwielbia koncepcję podróży w czasie. Tak jest od dzieciństwa. W wieku 77 lat były profesor fizyki UConn pozostaje niewzruszony swoją teorią: jeden cykl światła laserowego może zmienić czas na zawsze.

Kiedy Guardian przepisał jego historię, Mallett powiedział, że stworzył fałszywą czarną dziurę . Prototyp działa od 2019 roku i może emitować ciągłą wiązkę światła. Mallett tak powiedział

„Światło może powodować grawitację, a jeśli grawitacja może wpływać na czas, to samo światło może wpływać na czas”.

„Postaw przed sobą filiżankę kawy” – powiedział  Guardianowi . „Zacznij mieszać kawę łyżką. Zaczyna się kręcić, prawda? Tak właśnie obracają się czarne dziury. Przestrzeń i czas są powiązane w teorii Einsteina. Dlatego tak to się nazywa”. przestrzeń. Kiedy więc czarna dziura się obraca, w rzeczywistości powoduje to zmianę czasu”.

Musisz zacząć od tej koncepcji twista. „Bracia Wright nie tylko budowali samoloty”, powiedział  kilka lat temu . „Najpierw budują tunel aerodynamiczny, aby określić najlepszą konfigurację skrzydeł. W przypadku wehikułu czasu musimy zbudować tunel aerodynamiczny, zanim pomyślimy o zbudowaniu samolotu”.

Więc Mallett zbudował prototyp. Myśli, że może. Ale nie istnieje, a nawet jeśli istnieje, nie ma nieskończonej możliwości powrotu tam, gdzie chce. Jednak wspomniany skok może wrócić tylko do miejsca, w którym utworzono pętlę. Pomyśl o tym:  2019 .

Jednak wciąż ma nadzieję. „Powiedzmy, że opracowaliśmy to urządzenie kilka lat temu, a teraz mamy lek, który może leczyć Covida” – powiedział. „Wyobraź sobie, gdybyśmy mogli przewidzieć, kiedy nastąpi trzęsienie ziemi lub tsunami. Więc otworzyłem sobie tę możliwość”.