System laserowy Elita femtosekundowy otrzymuje znak CE

Zgodnie z komunikatem prasowym firma Johnson & Johnson Vision otrzymała znak CE dla systemu lasera femtosekundowego Elita, który wykorzystuje proces SILK do korygowania krótkowzroczności u pacjentów z astygmatyzmem i bez niego.

SILK, skrót od smooth cut keratomileusis, to nowatorska chirurgia ciała szklistego, która zapewnia szybszą i stabilniejszą korekcję przedniej i tylnej powierzchni rogówki, lepiej zachowując biomechaniczną wytrzymałość rogówki po usunięciu ciała szklistego z rogówki. Regeneracja nerwów jest przerwana z powodu redukcji włókien rogówki, zgodnie z publikacją.

Ten system jest odpowiedni dla kulek do -12 D i cylindrów do -6 D, z zakresem kombinacji od -1 D do -12 D dla kulek i cylindrów. Nadaje się również do operacji zastawek metodą LASIK.

Oczekuje się, że będzie dostępny w kilku krajach w Europie i regionie Azji i Pacyfiku.

„System Elite stanowi pokoleniowy skok w technologii refrakcyjnej rogówki, wykorzystując najnowocześniejszą technologię i konstrukcję w celu poprawy doświadczenia chirurgicznego i wyników pacjentów”.

— powiedział Song Xiaoyu, globalny dyrektor ds. badań i rozwoju firmy Johnson & Johnson Vision w komunikacie prasowym „Wstępne wyniki kliniczne i dane dotyczące zadowolenia pacjentów pozwalają sądzić, że system Elite i procedura SILK mają potencjał do poprawy standardu opieki nad pacjentami z krótkowzrocznością”.