Według fizyków obracające się lasery umożliwiają podróże w czasie

Fizyk Ronald Mallett uważa, że ​​obracający się pierścień laserowy może powodować podróże w czasie, prowadząc do podróży w czasie. Mają nawet prototyp, aby przetestować pomysł.

Ronald Mallett ma misję stworzenia maszyny, która faktycznie wykorzystuje lasery. Ma 77 lat, od dzieciństwa interesuje się tą koncepcją. Wykłada fizykę na Uniwersytecie Connecticut i nadal wierzy, że obracające się lasery mogą trwale zniszczyć czas.

Ale byłoby to trudne, ponieważ podróże w czasie są niemożliwe w oparciu o to, co wiemy o fizyce dzisiaj, mimo że często można je znaleźć w science fiction.

Jak wiecie, prawa fizyki nie pozwalają na cofanie się w czasie przyczynowo, to znaczy zdarzenie nie może nastąpić przed swoją przyczyną. Ale niektóre teorie, takie jak ogólna teoria względności i idea tuneli czasoprzestrzennych, umożliwiają podróżowanie w czasie i przestrzeni. Ale ten model opiera się na wielu założeniach i wymaga warunków wykraczających poza naszą obecną technologię. Podczas gdy podróże w czasie są nadal popularnym tematem w fantastyce naukowej, na podstawie tego, co wiemy o nauce dzisiaj, uważa się je za niemożliwe.

Ale Mallett uważa, że ​​znalazł lukę. Według niedawnego artykułu w The Guardian pomysł polega na stworzeniu sztucznej czarnej dziury, która tworzy pole grawitacyjne, które tworzy pętle czasowe i umożliwia cofanie się w czasie. Od 2019 roku prototyp emituje ciągłą wiązkę światła.

Według Malleta,

„Światło może powodować grawitację, a jeśli grawitacja może wpływać na czas, to samo światło może wpływać na czas”.

„Powiedzmy, że masz przed sobą filiżankę kawy” – powiedział Guardianowi. – Mieszaj kawę łyżką.

„Zaczynamy się obracać, prawda? Co to jest wirująca czarna dziura. Przestrzeń i czas są powiązane w teorii Einsteina. Dlatego nazywa się to czasoprzestrzenią” – powiedział. więcej.

Przy tej złożonej koncepcji od czegoś trzeba zacząć. Kilka lat temu powiedział

„Bracia Wright nie tylko budowali samoloty”.

„Najpierw zbudowali tunel aerodynamiczny, aby określić najlepszą konfigurację skrzydła. Kiedy zbudowali wehikuł czasu, musieli zbudować tunel aerodynamiczny przed samolotem” – powiedział.

Więc Mallett zbudował prototyp. Myśli, że może. Ale to jeszcze się nie wydarzyło, a jeśli tak się stanie, nie może wrócić tam, gdzie chce być. Twierdzi jednak, że cofanie się w czasie ogranicza się do momentu powstania pętli.

Jednak wciąż ma nadzieję. „Powiedzmy, że mieliśmy to urządzenie kilka lat temu, a teraz mamy lek, który może leczyć COVID” – powiedział. „Wyobraź sobie, gdybyśmy mogli dokładnie przewidzieć, kiedy nastąpi trzęsienie ziemi lub tsunami. Więc jestem na to otwarty” – powiedział.