Blyther przyznał firmie Raytheon kontrakt na projekt systemu broni laserowej

Cambridge, Wielka Brytania, 8 marca 2023 r. — Blighter Surveillance Systems (www.blighter.com), projektant i producent elektronicznych radarów skanujących i rozwiązań obserwacyjnych, otrzymał kontrakt na dostawę radarów skanujących. Elektroniczny wielomodowy 3D A800 dla Raytheon. Wielkiej Brytanii  w ramach projektu systemu naprowadzanej laserowo broni energetycznej (LDEW) brytyjskiego ministerstwa.

Program dostarczył system demonstracyjny do zademonstrowania możliwości małego bezzałogowego statku powietrznego (UAV) zbudowanego przez Raytheon Technologies, wykorzystującego dwa radary A800 do wstępnego wykrywania celu i zestrojenia systemu namierzania. cel laserowy. System broni laserowej jest zamontowany na pojeździe i zapewnia A800 możliwości wykrywania zasięgu i namierzania naziemnego.

Blyther będzie asystować w fazie projektowania systemu i opracowywać koncepcje operacyjne oraz wspierać testy w brytyjskim Departamencie Obrony. Blighter został wybrany do tej misji nie tylko ze względu na doskonałe wykrywanie radarów, ale także dlatego, że został zaprojektowany do integracji i bezproblemowej współpracy z istniejącymi systemami dowodzenia i kontroli (C2) A800.

Radar A800 3D firmy Blighter zapewnia innowacyjne rozwiązanie do wykrywania zagrożeń powierzchniowych, które wykorzystuje multimodalne możliwości nadzoru, zwykle zarezerwowane dla większych systemów radarowych, i integruje je w mały, elastyczny radar o maksymalnym zasięgu 20 km. Zdolność A800 do pracy w wielu trybach pozwala wykrywać cele powietrzne, lądowe i morskie w zasięgu LDEW, upraszczając proces inspekcji LDEW dzięki zaawansowanym filtrom zakłóceń.

Wielomodowy radar do wykrywania dronów A800, idealny do wykrywania dronów, może być montowany na pojazdach, wieżach i masztach i jest dostępny w standardowej konfiguracji wolnej od przepisów ITAR.

James Long, dyrektor generalny Blighter, powiedział: „Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Raytheon przy tym projekcie, który zademonstruje synergię najnowocześniejszego elektronicznie skanowanego radaru A800 z technologią. następne pokolenie na wojnie. .. …powodzenie. Wykorzystamy naszą wiedzę w zakresie wykrywania i integracji zagrożeń. Jesteśmy dumni, że możemy przewodzić temu ważnemu krokowi w wojnie z dronami.