Spostrzeżenia, trendy i prognozy dotyczące globalnego rynku technologii laserowych

Rozwiązania oparte na technologii laserowej odgrywają coraz większą rolę w krytycznych zastosowaniach we wszystkich branżach. W tym artykule omówiliśmy rynek technologii laserowej, czynniki napędzające, bariery i możliwości, spostrzeżenia rynkowe, trendy i czołowych graczy na rynku.

Technologia laserowa jest szeroko stosowana w przetwarzaniu i produkcji chemicznej, opiece medycznej, produkcji samochodów i innych gałęziach przemysłu ze względu na wysoką precyzję, wysoką wydajność, stabilność i wszechstronność.

Technologia laserowa jest wykorzystywana do opracowywania nowych protez i urządzeń do zastosowań medycznych, a producenci urządzeń medycznych mogą wykorzystywać lasery do łatwego projektowania i opracowywania nowych urządzeń. Nowy sprzęt medyczny.

Chirurdzy mogą z łatwością wykonywać złożone zabiegi chirurgiczne, takie jak laserowa operacja oczu, a lekarze mogą wykorzystywać technologię laserową do lepszej opieki nad swoimi pacjentami. Lasery mogą również wykrywać podróbki w klinikach i szpitalach.

Zastosowanie technologii laserowej w produkcji protez obniża koszty produkcji oraz zwiększa szybkość produkcji, pozwalając producentom na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych.

Technologia laserowa jest również wykorzystywana do tworzenia nanomateriałów o różnych właściwościach fizycznych i chemicznych. Opracowano kilka procesów laserowych do produkcji nanomateriałów, takich jak B. osadzanie wspomagane laserem, złuszczanie laserowe i ablacja laserowa.

Przemysł lotniczy wykorzystuje technologię laserową, aby zapewnić elastyczność projektowania i produkcji oraz wytwarzać lekkie części po niskich kosztach. Wiele materiałów stosowanych w lotnictwie, w tym ceramika, polimery i metale, można wydajnie iz dużą precyzją przetwarzać za pomocą technologii laserowej.

Czynniki napędzające rynek technologii laserowej, ograniczenia i możliwości

Kierowca

Światowy rynek technologii laserowych jest wyceniany na 16,7 mld USD w 2022 r. i oczekuje się, że będzie rósł według złożonej rocznej stopy wzrostu (CAGR) na poziomie 8,9% do 25,6 mld USD w 2020 r. 2027.

Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania laserowe w branży medycznej, rosnąca produkcja mikro i nanourządzeń, wykorzystanie laserowych technik przenoszenia materiałów oraz coraz częstsze wdrażanie zaawansowanych technologii. Różne technologie oparte na zastosowaniach laserowych, takie jak B. Wykrywanie i zasięg światła. (LiDAR),

Laser emisyjny z pionową wnęką powierzchniową (VCSEL) i rzeczywistość rozszerzona/rzeczywistość wirtualna to kluczowe czynniki napędzające rozwój rynku technologii laserowych.

Niektóre rządy zwiększyły inwestycje w technologię laserową, postęp technologiczny w fotonice, zwiększone zapotrzebowanie na lasery w zastosowaniach przemysłowych, przyjęcie optoelektronicznych urządzeń półprzewodnikowych, takich jak diody elektroluminescencyjne (LED) oraz zwiększone wykorzystanie technologii laserowej w tej dziedzinie. Wnieś istotny wkład w rozwój rynku.

W opiece zdrowotnej technologia laserowa jest coraz częściej wykorzystywana w okulistyce, stomatologii, dermatologii i urologii. Problemy zdrowotne, takie jak jaskra, choroby serca, żylaki, problemy z prostatą, urazy kolan, nowotwory, rak i kamienie nerkowe można leczyć za pomocą technologii laserowej.

Ponadto technologia laserowa jest wykorzystywana w nieinwazyjnych zabiegach medycznych, takich jak selektywna trabekulogeneza laserowa, terapia fotodynamiczna, usuwanie tatuaży, odmładzanie skóry, w pewnym zakresie laseroterapia. niski i woskujący itp

Zapotrzebowanie na medyczne systemy laserowe rośnie ze względu na wzrost zachorowań na choroby oczu, chirurgię plastyczną, rozwój infrastruktury sanitarnej i rosnący odsetek starzejącej się populacji.

Ograniczać

Wysokie koszty wdrożenia są głównym ograniczeniem rozwoju rynku technologii laserowych. Chociaż obróbka laserowa zmniejsza robociznę produkcyjną i inne koszty, zastosowanie technologii laserowej często wymaga znacznych inwestycji, ponieważ lasery muszą być wspierane przez oprogramowanie, źródła laserowe, trwałe części. i plików projektowych. Ponadto złożona instalacja i obsługa rozwiązań technologii laserowej wymaga dużych zasobów, co dodatkowo hamuje rozwój rynku.

Zwiększone wykorzystanie laserów do komunikacji optycznej stwarza znaczne możliwości rozwoju na rynku technologii laserowych. Komunikacja optyczna wykorzystuje światło jako medium transmisyjne. Technologia laserowa ma przewagę nad falami radiowymi, ponieważ fale świetlne są gęstsze niż fale radiowe.

W ten sposób technologia laserowa może zwiększyć szybkość transmisji danych na sekundę i zapewnić niezawodną jakość sygnału. Wykorzystując technologię laserową możliwe jest stworzenie wydajnego systemu komunikacyjnego o dużej szybkości i przepustowości, niskim koszcie i niewielkich rozmiarach.

Analiza rynku według typu, zastosowania, użytkownika końcowego i regionu

Typ

Lasery na ciele stałym, gazowym i ciekłym to trzy główne typy laserów. Lasery na ciele stałym nadal dominują na rynku technologii laserowych ze względu na rosnące zapotrzebowanie na lasery impulsowe w wielu zastosowaniach medycznych. Niektóre zabiegi kosmetyczne, takie jak peelingi, usuwanie blizn i leczenie melasmy, wykorzystują pulsacyjne lasery na ciele stałym.

Laser półprzewodnikowy ma zalety niskiego zużycia energii, długiej żywotności, wysokiej niezawodności, lekkości i niewielkich rozmiarów, szeroko stosowanych w różnych dziedzinach wojskowych, komunikacyjnych i przemysłowych.

Ponadto laser półprzewodnikowy wykorzystuje tryb zasilania prądem stałym o niskim napięciu, który charakteryzuje się najniższymi kosztami utrzymania, bezpieczną obsługą i niskim współczynnikiem błędów ziarna. Lasery półprzewodnikowe, takie jak niebieskie i zielone lasery o krótkiej długości fali, jak również podczerwone i czerwone lasery o większej długości fali, są wykorzystywane do poprawy dokładności pomiarów i wielkości niektórych cząstek lasera.

Aplikacja

Komunikacja optyczna i obróbka laserowa to główne zastosowania technologii laserowej. Obróbka laserowa ma największy udział w rynku technologii laserowej ze względu na jej zastosowanie w zastosowaniach związanych z obsługą materiałów. Obróbka makro to największy segment rynku obróbki laserowej.

Spawanie laserowe znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w jubilerstwie z najwyższej półki.

Komunikacja optyczna stanowi niewielką część rynku technologii laserowej.

Użytkownik końcowy

Globalny rynek technologii laserowych można podzielić na segmenty badawcze, medyczne, motoryzacyjne, obronne, lotnicze, przemysłowe, elektroniczne i półprzewodnikowe, komercyjne i telekomunikacyjne.

Przemysł motoryzacyjny ma największy udział w rynku technologii laserowych, ponieważ producenci samochodów coraz częściej wykorzystują cięcie laserowe do tworzenia doskonałych produktów o wysokiej jakości.

Cięcie laserowe zapewnia wysoką jakość cięcia z gładkimi krawędziami w krótkich cyklach. Ponadto technologia cięcia laserowego jest wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym do znakowania, grawerowania, powlekania i spawania.

Grunt

Ameryka Północna ma wiodący udział w światowym rynku technologii laserowych ze względu na rosnącą liczbę zabiegów kosmetycznych, coraz większe wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz posiadanie kilku kluczowych graczy na rynku, takich jak IPG Photonics Corporation i Coherent Inc. Firmy te zwiększają popyt na rozwiązania laserowe w elektroniki cywilnej i obronnej poprzez wprowadzenie nowych technologii laserowych.

Region Azji i Pacyfiku będzie miał drugi co do wielkości udział w rynku w 2021 r. dzięki rosnącej liczbie centrów laserowych i OEM w regionie, wzmocnieniu infrastruktury medycznej i ekspansji przemysłu wytwórczego. i elektronika.

Europa zajmuje trzecie miejsce dzięki obecności kilku dostawców zaawansowanych rozwiązań laserowych, rosnącej liczbie technologii laserowych w branży oraz znacznym inwestycjom rządowym w badania i rozwój technologii laserowej.

Lider rynku technologii laserowej

Rynek technologii laserowych jest podzielony na kilka dużych i średnich firm. Kluczowi gracze na rynku to Bystronic Group, Corning Incorporated, LaserStar Technologies Corporation, LUMIBIRD, Novanta Inc., Jenoptik, Lumentum Operations, TRUMPF, Gravotech Marking i Solaris Laser.

SA, Photonics Industries Inc., eurolaser GmbH, Han’s Laser Technology Industry Group Co., Access Laser Company i Lumenis Ltd.

Gracze ci realizują różne strategie, takie jak B. strategiczne transakcje i transakcje, fuzje i przejęcia, a także opracowywanie, testowanie i wprowadzanie skutecznych rozwiązań technologii laserowej w celu rozwoju i ekspansji biznesowej. Na przykład w 2022 roku firma TRUMPF dostarczy automatyczne rozwiązanie podawania do laserowych maszyn do cięcia rur. Nowe rozwiązanie automatyzuje przenoszenie rur z systemu magazynowania do obcinaka do rur, zwiększając produktywność i skracając przestoje.

Najnowsze trendy na rynku technologii laserowych

Oczekuje się, że zwiększone wdrażanie i inwestycje w inteligentne rozwiązania fabryczne będą motorem wzrostu światowego rynku technologii laserowych. Pojawienie się inteligentnych rozwiązań fabrycznych i Przemysłu 4.0 zwiększyło wydajność, wydajność, oszczędności kosztów, jakość i zdolności produkcyjne przemysłu wytwórczego.

W koncepcji Przemysłu 4.0 technologia laserowa odgrywa ważną rolę w różnych zastosowaniach mechanicznych. Ponadto większość aplikacji laserowych Przemysłu 4.0 obejmuje zaawansowane technologie, takie jak uczenie maszynowe, systemy rzeczywistości wirtualnej, obliczenia kognitywne, przetwarzanie w chmurze, sztuczna inteligencja itp.

sieć rzeczy

Jego ostatnie myśli

Technologia laserowa stała się integralną częścią wielu zastosowań przemysłowych i medycznych. W nadchodzących latach technologia laserowa będzie odgrywać ważną rolę w komunikacji optycznej i przemyśle 4.0.