SECO 2023: Integracja konfokalnych skaningowych obrazów laserowych z rzeczywistością

Mile Brujic z OD przedstawiła prezentację plakatową na temat konfokalnego obrazowania laserowego i przypadków pacjentów na tegorocznej Konferencji Stulecia SECO w Atlancie w stanie Georgia.

Brujić:

Cześć, nazywam się Mile Brujić i jestem partnerem w czterech lokalizacjach w północno-zachodnim Ohio: Premiere Vision Group. Miałem szczęście tutaj [w SECO] i podzieliłem się zabawnymi chwilami, które znalazłem z moimi kolegami poprzez prezentacje plakatowe. Pozwól, że opowiem ci trochę o moim pochodzeniu i motywacji do stworzenia tego plakatu.

Nauczyliśmy się tego kilka lat temu, kiedy wprowadziliśmy konfokalne skaningowe obrazowanie laserowe do naszej praktyki. Naprawdę chcieliśmy włączyć do naszej praktyki wysokiej jakości zdjęcia w tle, abyśmy mogli rejestrować i badać pacjentów w miarę upływu czasu.

Coraz lepiej dbamy o naszych pacjentów i zauważamy subtelne zmiany. Ale od razu zauważyliśmy, że niektórzy pacjenci nie mieli najlepszego obrazu klinicznego, jaki sobie wyobrażałem. Powodem tego jest duży cień, który pojawia się na dole obrazu. Powodem tego jest to, że kiedy patrzysz na skaner konfokalny, w rzeczywistości otrzymujesz obraz swojego oka, który nie jest wystarczająco jasny, więc każdy z defektem zakłóca naszą zdolność do pokazania tego.

Od razu przychodzi ci na myśl osoba z opadającymi powiekami. Widzimy tę bezpośrednią korelację z tym, jak nisko znajduje się powieka – lub jak mała – i jak bardzo jest zablokowana. Więc od razu zrozumieliśmy, co to oznacza dla pacjenta z funkcjonalnego punktu widzenia, kiedy widzimy to na obrazie wyjściowym?

W tym czasie Upneeq został właśnie zatwierdzony przez FDA, więc mogliśmy go zobaczyć u niektórych z tych pacjentów. W ciągu 10 minut zauważysz wyraźną poprawę górnej powieki pacjenta. Ale co ciekawe, zrobiliśmy zdjęcia dna tego pacjenta po zakropleniu i zobaczyli znaczną poprawę.

Udostępniliśmy więc prezentację pracy naszym kolegom z SECO, gdzie można zobaczyć nie tylko ten obraz dna oka starzejącym się okiem, ale także początki. zapalenia powiek, ale natychmiast widać zmiany. w porównaniu z przed i po podaniu. I jak dużą różnicę widzimy w obrazie dna oka, co bezpośrednio wiąże się z poprawą ich funkcji.

Ponownie chciałem podzielić się trochę z moimi przyjaciółmi, ponieważ uważam, że to wspaniale, że mamy technologię, którą możemy ponownie wykorzystać, gdy używamy jej głównie do celów funkcjonalnych. Teraz używamy go również jako narzędzia przesiewowego do innych rzeczy. Rzeczywiście, korzyści z leczenia w gabinecie są proste, jedna kropla faktycznie unosi powieki tych osób i nie tylko poprawia wygląd dna oka, ale także zapewnia lepszą funkcję. dla tych pacjentów.